KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17331006
nr 1733 1006
Clarkson Frederick Stanfield
(1793-1867), England
Oljemålning, Skeppsbrott. Signerad, daterad 1866. Olja på duk, 61x108 cm, yttermått inklusive ram: 76x121 cm
Kondition: smärre färgbortfall
Clarkson Frederick Stanfield, målare född i Sunderland 1793, död i London 1867.
Utrop:
6.500 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 20 oktober 2025
kl 19:58:44
20/10 01:27:16
Clarkson Frederick Stanfield
Läs mer om Clarkson Frederick Stanfield