KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17331006

nr 1733 1006

Clarkson Frederick Stanfield

(1793-1867), England

Oljemålning, Skeppsbrott. Signerad, daterad 1866. Olja på duk, 61x108 cm, yttermått inklusive ram: 76x121 cm

Kondition: smärre färgbortfall

Clarkson Frederick Stanfield, målare född i Sunderland 1793, död i London 1867.

Utrop:

6.500 kr

Såld:

5.000 kr

måndag 20 oktober 2025
kl 19:58:44

20/10 01:27:16 1      Vinnande bud

Clarkson Frederick Stanfield

Läs mer om Clarkson Frederick Stanfield